Ismerkedős játékok ovisoknak – Itt megtalálod!
Bábos ismerkedő
Egy kedves kis bábbal, vagy plüssállattal körbejárunk és egy mondókát mondunk. Például:
Egy-kettő-három-négy, te kis cica hová mégy?
tip-top-topogok, óvodába indulok.
Akihez érünk a bábbal, annak megkérdezzük a nevét. Ha cicával játszunk, akár nyávoghatunk is egyet:
“Miau! Én Cirmi vagyok. Téged hogy hívnak?”
A választott kisgyermek megmondja a nevét, majd ő jár körbe tovább a bábbal. Akihez odaér a mondóka végén, annak megmondja a saját nevét és megkérdezi a társáét is. Aztán továbbadja a bábot és így folyik a játék…Kiscsoportosoknál előfordul, hogy nem mondják meg a nevüket, vagy nem akarnak körbemenni, természetesen ez nem baj.
Játszhatjuk úgy is, hogy az óvodai jeleket kell mondani.
—
Páros ismerkedő
Két kört alkotunk, egy belső és egy külső kört. Ellentétes irányban megyünk körbe és a következő mondókát mondjuk (közben ritmusra lépünk, esetleg tapsolhatunk is hozzá):
Én most kimegyek, ha bejövök, bent leszek.
Kiszámolom, ki a párom: egy-kettő-három.
A mondóka végén megállunk és egymással szembe fordulunk (a belső körben állók kifelé, a külső körben állók befelé). Kezet fogunk a velünk szemben állóval és bemutatkozunk. Első játéknál válasszunk ki egy párt, akik bemutatkoznak, hogy mindenki hallja, mit is kell mondani. Nagyobbaknál hozzámondhatjuk a jelet, és akár az életkort is. “Szia! Kovács Anna vagyok, 4 éves, az alma a jelem.”
—
Ismerkedés az óvodával
Fogjuk meg egymás kezét és egy hosszú kígyót alkotva énekelve, mondókázva járjuk végig az óvoda helyiségeit. Az öltözőnél mondjuk el közösen, mit hová teszünk, a mosdóban nézzük meg, hol a szappan, törölköző, fogmosó pohár helye. Kukkantsunk be a többi csoportba is, nézzük meg a konyhás néniket, dajka néniket, beszéljük meg mit csinálnak, miben segítenek nekünk.
Aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére.
Pedig a rétes nagyon jó, óvodásnak az való.