Kinti játékok ovisoknak – Itt megtalálod!
Labdás ügyességi játékok:
A párok egymásnak dobálják a labdát (kettőt egyszerre, mindkét játékosnál van egy labda). Sikeres dobás után, mindketten egy lépést hátralépnek.
Párok egymásnak dobják a labdát, de mindig valami különleges módon: pl. háttal, vagy egyik láb alatt, stb. Ki tud érdekesebb feladatot kitalálni?
Lerakjuk a labdát a földre, onnan próbáljuk felhozni pattogni úgy, hogy csak ütögetjük ütemesen.
Falnak dobjuk a labdát, tapsolunk egyet mielőtt a falról visszapattanó labdát elkapjuk. Ha sikerült, kettőt tapsolunk és így tovább…
Falnak dobjuk a labdát, fordulunk egyet (egy teljes kört a saját tengelyünk körül) mielőtt a falról visszapattanó labdát elkapjuk.
Ugróiskola
Rajzolj a földre három kockát egymás után, melybe belefér (mindkét) lábad. Rajzolj utána kettőt, majd egyet és újra kettőt. Másfajta eloszlással is rajzolhatsz ugróiskolát.
Fogj egy kisebb kavicsot. A játékos ezt a kavicsot először bedobja az első négyzetbe, majd féllábbal utána ugrik. Felveszi a követ, vigyázva, hogy másik lába ne érjen a földre és a második négyzetbe dobja, majd utánaugrik fél lábon, és így tovább. A kettős négyzetbe mindkét terpesztett lábával egyszerre kell ugrani, az utolsó előtti négyzetet viszont ki kell hagyni. Ha a végére ért, ugrásból meg kell fordulnia és most már kavics dobása nélkül visszafelé is végig kell ugrálni a mezőket. Ha nem a megfelelő négyzetbe sikerül dobni a követ vagy ugrás közben leér a lába, vagy a vonalra lép illetve az utolsó előtti négyzetet bármilyen módon megsérti, kiáll, és a következő játékos jön. A tiltott mező neve pokol. A játékot nehezíteni lehet, ha az első sikeres teljesítés után keresztbe tett lábbal vagy guggolva kell végigugrálni a pályát.
Papírsárkány eregetés
Otthon is készíthetünk papírsárkányt például már nem használt nejlonzacskóból, vagy megmaradt csomagolópapírból. Az ábra szerint rögzítsünk cellux segítségével, vagy csomóval az ábrán látható módon a rombuszra vágott nejlonra (vagy csomagolópapírra) két pálcát. Ha hajlítható a pálca vagy vékony faág, akkor a második ábra szerinti papírsárkányt is el tudjuk készíteni. A vékony kék vonal jelzi, hogy hova kössük a zsinórt.
Bogár gyűjtés, bogár vizsgálat
Nagyító vagy bogárvizsgáló segítségével természetes környezetben figyelhetik meg a gyerekek a lepkék, katicák, csigák, szöcskék, tücskök, hernyók, giliszták élőhelyét és tulajdonságait.
Kincskeresés
Készíts kincskereső játékot otthon a gyerekeknek!
Akár a szülinapi partin is játszhatjátok, több gyerekkel még izgalmasabb.
Ennek a játéknak az egyszerűbb változata, amit már a legkisebbek is tudnak játszani, amikor az udvaron, homokozóban, játszótéren elrejtünk apró tárgyakat, vagy édességeket (nyalóka, csoki, kis műanyag figurák, autók, plüss játékok) és ezeket kell a gyerekeknek megtalálniuk.
Nagyobbaknak már készíthettek egy térképet, vagy egy rejtélyes feladványt (képrejtvény, keresztrejtvény, találós kérdés), ami alapján el kell jutniuk egy kincslelő helyszínre. Ott aztán egy újabb feladvány várja őket, ami egy újabb helyszínre vezet, a végén pedig várja őket a kincs.